Liebster


Liebster Blog Award

Kiedyś musiał przyjść ten czas, że będę płakać ze szczęścia nad swoim tworem, wzruszona tym, że komuś podoba się on na tyle, by nominować mnie do zabawy. Wypłakuję oczy i ślę podziękowania AlliiDorcas Meadowers oraz Another. Coś takiego znaczy dla mnie naprawdę wiele.


Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Pytania od Allii:

 1. Gdybyś miała wybrać jedną postać z filmu\książki\gry\anime lub mangi która mogłaby być twoim mężem, kogo być wybrała?
 2. Chciałabym, by moim mężem był Loki. Tylko nie ten marvelowski, chociaż bardzo lubię Toma Hiddelstone'a, a ten prawdziwy Loki z mitologii skandynawskiej, który był ognistym olbrzymem, a nie lodowym. Strasznie podoba mi się wątek jego miłości z Sygin i to, jak po jego uwięzieniu trzymała ona misę, by zbierać jad, który skapywał na jego twarz.
 3. Ulubiony przedmiot szkolny?
 4. Królowa nauk, matematyka. To z takich ogólnokształcących. Z zawodowych przedmiotów najbardziej lubię zabawkę miękką. No, na równi z malarstwem, tak powiedzmy.
 5. Jak sądzisz, czy twój blog będzie miał ponad 100 notek?
 6. Razem, czy sam Bezruch? Wątpię, naprawdę wątpię. Nie chciałabym, by moje opowiadanie wyszło takie długie, kiedy sama wolę teksty mniejsze objętościowo. Tak do... powiedzmy trzydziestu, mogłabym dobrnąć.
 7. W jakim kraju chciałbyś\łabyś mieszkać?
 8. Planuję studiować w Anglii i w przyszłości tam mieszkać, ale jeżeli miałabym wybierać jakiś kraj bo tak, wybrałabym Francję albo Niemcy. Z przewagą Francji.
 9. Jakie książki lubisz czytać najbardziej?
 10. Fantastyczne. Przygodowe. Z jakimś wątkiem grozy lub kryminalistycznym w tle, by nie było tak wesoło. Coś jak Harry Potter czy Percy Jackson z sentymentu, bo najprzyjemniej się je czyta. Albo pokroju Ucznia diabła.
 11. Ile masz lat?
 12. Urodziłam się w '95, więc obecnie, na rok 2014, mam jeszcze osiemnaście lat. Dziewiętnaście skończę w marcu.
 13. Czy planujesz w przyszłości założyć kolejnego bloga?
 14. Nie, raczej nie. Zdecydowałam, że wszystko będzie w jednym miejscu, więc niech tutaj pozostanie. Ale co się tyczy samych opowiadań – tego nie wie nikt. Raczej tak.
 15. Jaką rzecz zabrałabyś na bezludną wyspę?
 16. Łódź.
 17. Kim chciałabyś być w przyszłości?
 18. Piosenkarką, chociaż nie umiem śpiewać. Pisarką, pomimo słomianego zapału. Artystką z wygórowanym ego. Matką dwójki synów i żoną bogatego męża, który będzie mnie utrzymywał. I nie, nie nazwę ich Syriusz i Regulus.
 19. Czy masz swoje życiowe motto? Jeśli tak, napisz jakie.
 20. Jakże kłopotliwa jest nienawiść bez wzajemności.” — Leszek Kumor
 21. Co skłoniło Cię do założenia bloga?
 22. Naczytałam się mnóstwo standardowych opowiadań o rodzinie Blacków, gdzie Syriusz był Casanovą, Regulus fajtłapą i pozerem, Walburga okropnym potworem a Orion tłem. Stwierdziłam, że nikt, ale to nikt, nie ma prawa mi obrzydzić tej rodziny, gdzie Syriusz ceni przyjaźń bardziej ponad kobiety, Regulus jest cichym bohaterem, a Walburga tak naprawdę matką, której trudno okazywać swoje uczucia, że muszę zaprezentować ich własną wersję.
  Sam pomysł z Syriuszem w Slytherinie pojawił się z chęci przekory i tego, że w trakcie tworzenia fabuły, on nie mógł uciec z domu. Był mi za bardzo potrzebny, bym na to pozwoliła. Dlatego zmieniłam delikatnie fabułę, zerwałam z kanonem i... jest mi z tym bardzo dobrze.

Pytania od Dorcas:

 1. Jak masz na imię?
 2. Karolina, miło mi.
 3. Co sądzisz o moim blogu?
 4. Ciężko powiedzieć. Nie czytałam go wcześniej i nie miałam o nim pojęcia, więc nic, co próbowałabym wydukać, nie byłoby w stu procentach szczere.
 5. Jaki jest twój ulubiony kolor?
 6. Fioletowy. Beżowy. A może jednak fioletowy? Zależy. Ubierać się lubię w standardową biel i czerń. Wszystko, co jest fioletowe, mi się podoba. Szczególnie, gdy moje włosy takie są. Strasznie podobają mi się paznokcie w kolorze nude. Zabawki muszą być w brudnych, ponurych barwach, a malarstwo powinno być jak najbardziej kontrastowe.
 7. Jeśli mogłabyś wybrać jakikolwiek magiczny przedmiot, jaki byś wybrała?
 8. Zmieniacz czasu. Może różdżkę, ale boję się, że mogłaby mi się nie spodobać i jeszcze zapalić w spodniach. Miotła też byłaby fajna.
 9. Ulubione zaklęcie?
 10. Avada Kedavra. Bo tak.
 11. Ulubiona postać lub postaci z Harrego Pottera?
 12. Och, trudny wybór, bo moje ulubione postacie zmieniają się wraz z pisaniem Bezruchu, jak i czytaniem innych tekstów. Mogłaby się wydawać, że Syriusz. Ale od Syriusza bardziej wolę Regulusa. No i Walburgę. Ale Orion bije ich na głowę. Od Oriona lepszy jest tylko James, a od Jamesa Barty Crouch. Powiem tak – lubię wszystkich spokrewnionych z Blackami. Oprócz Weasleyów. Ich nie lubię.
 13. Jakiej słuchasz muzyki?
 14. Alternatywnej. Trochę rocka, czasami muzyki operowej jak mnie najdzie, a nawet popowych przebojów. Muzyki elektronicznej. Co w ucho wpadnie i ma słowa.
 15. Jaki masz cel w życiu?
 16. Być kimś. Być malarką, krawcową, pisarką, grafikiem komputerowym i aktorką w jednym. A przynajmniej jedną z wymienionych opcji.
 17. Dlaczego zaczęłaś pisać?
 18. A dlaczego nie? Czy nie większość nachodzi któregoś dnia taka myśl, potrzeba stworzenia czegoś? A gdy ci nie wychodzi zrobienie tego w drewnie, z materiału lub namalowanie, nie próbuje się innych środków? Ja zaczęłam od rysowania, ale było ono wtedy na tak żałosnym poziomie, że zaczęłam pisać. Podczas gdy nie rozwijałam się malarsko, ćwiczyłam warsztat, bo to sprawiało mi przyjemność i pozwalało przekazać to, co miałam w głowie, w akurat ten sposób.
 19. Gdybyś mogła uratować jedną postać z Harrego Pottera, która by to była?
 20. God damn it. Regulus. Regulus, ponieważ Syriusz był zbyt porywczy, nieodpowiedzialny i zbyt przesiąknięty Huncwotem. Był pozytywną postacią, a Reg był dynamiczną. Był kimś, kto pokutował za swoje błędy i jeżeli ktoś miałby pomóc Harry'emu skończyć drugą wojnę wcześniej, byłby to Regulus.

Pytania od Another:

 1. Ulubiona piosenka?
 2. Na chwilę obecną Żyrandol... to znaczy, Chandelier Sii i Babę zesłał Bóg Agaty Przemyk.
 3. Ulubiony dzień tygodnia?
 4. Sobota. Nie, niedziela. A może sobota? Nie... wtedy mam angielski... Lubię wakacje.
 5. Masz zwierzątko? Jakie?
 6. Mam dwa koty i psa. Pies nazywa się Kora, którą dostałam na piąte urodziny, a koty to Giena i jej córka, Lucy.
 7. Kim chcesz zostać w przyszłości?
 8. Chciałabym tworzyć animacje filmowe, zajmować się scenografią, kostiumami... ogólnie, pracować przy filmach. Albo będę szyła zabawki na zamówienie!
 9. Jakie masz zainteresowania?
 10. Cóż... jest ich kilka. Interesuję się malarstwem, krawiectwem, mangą i anime, ale to już trochę mniej niż dwa lata temu, powstawaniem filmu... To chyba te z najważniejszych.
 11. Ulubiony film?
 12. Nie mam. Lubię filmy z Di Caprio, Deppem i Bonham-Carter, produkcje Bartona, sagę Underworlda, filmy animowane Pixara, Dreamworks i Disneya... Ale takiego jednego wybranego nie mam.
 13. Twoje marzenie?
 14. Tajemnica. Mogę podać Ci tylko to bardzo prozaiczne: chciałabym mieszkać w Anglii i wydać książkę.
 15. Czy twoja rodzina/przyjaciele wiedzą, że prowadzisz bloga?
 16. Oczywiście, że wiedzą. Bloggowanie jest małą, bo małą częścią mojego życia, ale nie traktuję tego jak czegoś wstydliwego. Często opowiadam o swoich tekstach znajomym, a nawet czytam im fragmenty.
 17. Twój ulubiony bohater z książki?
 18. Znowu nie mogę się zdecydować. Syriusz? Regulus? Loki z Kłamcy? Aziel z Ucznia Diabła? Jakaś inna postać z serii książek, jakie czytałam? Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
 19. Dlaczego założyłaś/ łeś bloga?
 20. Powinnam odpowiedzieć „A dlaczego nie?”, ale tylko Żydzi odpowiadają pytaniem na pytanie. Cóż... miałam jakiś tam pomysł w głowie. Wiedziałam, że nie dam rady go zrealizować, jeżeli będę pisać do szuflady, bo jestem typem osoby, która potrzebuje cudzego odzewu, by dalej tworzyć, dlatego powstały w pierwowzorze Pochmurne dni. Poza tym, lubię prowadzić blogi. Ot tak.


Blogi nominowane: 

Śladami Łapy – nie myśl sobie, że jeżeli dodałaś czwarty rozdział, to Ci odpuszczę. Co to, to nie. Wyczekuję kontynuacji Śladami Łapy i nie zamierzam odpuścić!
Inny świat – może jak Cię nominuję, to doba powiększy się o kilka godzin, a ja w końcu ruszę z tego nieszczęsnego, szóstego rozdziału? O, Wielki Potworze Spaghetti, wysłuchaj mnie, nędznego pirata... Za magiczną Amerykę i stereotypy, tak na poważnie. I za spodnie pobrudzone farbą, chociaż częściej brudzą się przecież rękawy.
Rant czarodzieja – za kilka rzeczy. Kilka osób. Za Petera Pettigrew, który nie jest rozlazłym karaluchem. Za odwiedzenie Syriusza na Grimmauld Place czy nawet za Martina Scotta. Za specyficzne poczucie humoru. Po prostu.
Maska śmierciożercy – nie wierzę w to, że James jest mrocznym Gary Stu, ale wierzę w jego tragiczną przeszłość. Nie wierzę w to, że Snape to jego tatuś, ale wierzę, że Emily jest jego matką, chociaż kobieta przyprawia mnie o wrzody na żołądku. Wierzę, że ta historia może mieć dobry koniec. To płonne nadzieje?
Czwarte insygnium – Feliks, Ignacy i Nico. Nic dodać, nic ująć. No dobra. Druella.
Granger again – właściwie, dla tego tekstu zaczęłam czytać dramione. True story! Wcześniej Hermiona była dla mnie tak odstraszającym molem książkowym, że nie byłam w stanie przebrnąć przez żaden tekst ze Świętą Trójcą z uwagi na nią. A teraz? A teraz jest dużo lepiej...

Sześć blogów, bo sześć i więcej nie będzie, ponieważ nominacji nie wciska się na siłę. Dałabym jeszcze nominację Kanako, ale skasowała bloga nim się dobrze rozkręcił, więc pozostaje sześć. Chyba, że Ze szkła powróci, to wtedy nominuję za Ślizgonów.

Pytania ode mnie:

 1. Oglądasz seriale? Jeżeli tak, wymień te, które podobają Ci się najbardziej i uzasadnij swój wybór.
 2. Jakiego bohatera (książki, filmu, gry, etc.) lubisz najbardziej i dlaczego?
 3. Jaki jest twoim zdaniem najlepszy zły charakter?
 4. Kogo najbardziej lubisz ze swojego opowiadania? (Jak go wymyśliłeś/aś i co Ci się w nim podoba?)
 5. Masz książki, które twoim zdaniem warto zapamiętać?
 6. Marvel czy DC?
 7. Z jaką wymyśloną postacią poszedłbyś/poszłabyś na piwo (ewentualnie na inny trunek)? Krótko uzasadnij.
 8. Z jaką byś nie poszedł/poszła za żadne skarby? Krótko uzasadnij.
 9. Jesteś szefem kuchni. Co byś mi polecił do zjedzenia?
 10. Jakie było najzabawniejsze wydarzenie w twoim życiu/książce/filmie/etc?
 11. Jakie masz zdanie na temat nominacji typu Liebster czy Versatile?

1 komentarz:

 1. Witam ;D
  Na samym początku błagam o nie zabijanie mnie!
  Zostałaś nominowana do Liebster Award. Szczegóły na moim blogu: http://na-przekor-przeznaczeniu.blogspot.com/2014/05/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń